Blog

Připravuji pro vás nový blog

Proč tak najednou? Proč znovu? Zveřejnil jsem několik příspěvků a zůstalo mi mnoho rozepsaných. Skládání libozvučných vět se stalo honbou za dokonalostí. Představa o dokonalosti samotné, o její podobě změnila život a tvorbu v nepřetržité předstírání, pozérství a zmizelo vše čisté a opravdové. To prostě nejsem já.

Píšu o prostých věcech, o čistých emocích, které sahají až na dřeň, na samotnou podstatu bytí. Křehkost lidských duší mě fascinovala od počátku puberty. Nerozuměl jsem okolnímu světu, jeho kolotoči, ani sobě samotnému, natož jak bych se měl začlenit do koloběhu života. Nechával jsem se vtáhnout do fantazií a sestavoval příběhy. Učil jsem se nahlížet do lidských myslí, rozvíjel jsem svou intuici a empatii a konečně se našel. Chci být konečně svůj. Pravdivý. Upřímný.

Proto začínám s blogem nanovo a těžko se mi z važuje, které osobní informace bych měl sdílet se světem. Rád bych předal dál své dojmy a zkušenosti, propagoval věci, které jsou podle mě správné a užitečné. Rád bych svůj blog využil pro osvětu, protože ani já, ani můj dosavadní příběh se nedá zařadit mezi ty běžné. A to mě znovu přivádí ke sdílení osobních informací. Mám tedy dilema. Zveřejnit nebo nezveřejnit? Mít klasický spisovatelský blog nebo do něj zahrnout své soukromí? Obyčejný blog nebo šíření osvěty a pomoci byť jedinému člověku, který na něj náhodou narazí?

Lidem, kterým jsem dovolil, aby do mě nahlédli, je už nyní zcela jasné, co bude následovat. Znají odpověď dříve než si to já sám přiznám. Jsem to prostě celý já.

Takže začínáme v září.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *