Blog

Příležitosti

Člověk míní, život mění. Tohle rčení používám v poslední době překvapivě často. Nikdy v mém životě nenastalo tolik změn najednou jako v posledním roce. Jsem člověk, který se změnám vyhýbá, jsem konzervativní. Ale už jsem pochopil, že některé změny jsou nejen nevyhnutelné, ale i příležitostmi upgradovat svůj život.

Místo plánovaného NaNoWriMo jsem v průběhu listopadu absolvoval dva kurzy. První pro pracovníky v sociálních službách a druhý pro peer konzultanty. Kdo je to peer konzultant? Můžeme se podívat na definice významu těch dvou slov, ale řečeno mými slovy, je to člověk, který má zkušenosti s duševní nemocí, sám se stále léčí, ale má svou nemoc „pod kontrolou“ a posílá dál své zkušenosti, osobité nápady a návody, které jemu samotnému pomohly a mohly by pomoci někomu dalšímu. Je to člověk, který přijde k vám domů, nebo se s vámi sejde kdekoliv jinde, kde bude prostor si v soukromí popovídat. A prostě mluvíte. Není to žádný terapeut, je to tak trochu kamarád, ale více na profesionální úrovni. Poskytne vám svůj nadhled a vy si uvědomíte, že vaše nemoc není žádné stigma, že vás nemusí definovat, že se dá důstojně žít i s nemocí.

A tohle jsem teď já.

Chopil jsem se příležitosti ve formě kurzu, od kterého jsem netušil, co očekávat. Kurz mi otevřel oči a ukázal mi, že cesta, na kterou jsem v průběhu nakročil, je správná a změní mi život. Při praxi jsem se dostal do místní neziskovky, kde jsem poznal úžasné lidi a zapustil kořeny.

Tak bude můj život vypadat v budoucnu. Mým posláním je pomáhání lidem.

Jen u toho zatím nebyl čas na psaní.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *