Blog

NaNoWriMo 2022

Měl jsem náročný měsíc. Prošel jsem si všemi možnými neduhy, kterými mě mohl začátek podzimu nabídnout. Nedařilo se mi v sobě najít dostatečné množství kreativity, abych pokračoval na úpravách knížky. Naopak jsem na sebe hrdý, že se mi v práci daří propagace a snad to brzy poznáme na výsledcích. Zjistil jsem totiž, že pár dobrých vět dokážu vyšvihnout i při únavě, bolesti zubu a viróze. K přípravě na Nanowrimo je však potřeba trochu víc.

Vytáhl jsem nápad, který jsem rozpracoval před dvanácti lety, ale záhy jej odložil jako nedokončitelný. Přečetl jsem si těch pár stránek, na které to dalo a v hlavě mi to vytvořilo roj myšlenek, což jsem už velmi dlouho nezažil a obávám se, že jsem si je všechny ani nestihl napsat. Teď mě čeká sepsání kostry příběhu a rozepsání charakteristiky postav. Mám o nich přibližnou představu, ale ta je v porovnání se způsobem, jakým píšu postavy nyní, dost plochá. Navíc si nejsem jistý, jestli se dá napsat příběh o délce minimálně 50 tisíc slov jen za pomoci těchto třech postav. A o těch pár dalších je tam pouze zmínka a není třeba je do příběhu více zapojovat. Teď si tak uvědomuji, že se spíš jedná o komorní příběh, ve kterém je ústřední pár, ale to nejdůležitější se odehrává v hrdince samotné. Takže na konec října mám jasný úkol.

  1. sestavit šablonu příběhu
  2. rozebrání charakterů tří hlavních postav
  3. sestavení profilu hlavního padoucha, který nemá fyzickou podobu
  4. vybrat důležité prvky zápletky, která nebude úplně tradiční, ale pomůže mi vyjádřit podstatné záležitosti, o kterých se nechci předem vyjadřovat

Zatímco se snažím dostat z překvapivého útoku bacilu a spřádám plány na staronový příběh, vracím ce zpět k WordPressu a stránky ještě nemám hotové, za což se moc omlouvám.

A ještě jedna věc, na kterou nesmím zapomenout. V předvečer svátku všech svatých, tj. na Halloween, se tu objeví moje skoro hororová povídka, tak sledujte web.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *